Az Országgyűlés meghosszabbított tavaszi ülésszakának utolsó vitanapja éjfél után ért véget. Töredelmesen bevallom, egyszer-kétszer közben elbóbiskoltam. Amikor fel-felriadtam, azt kellett megállapítanom, hogy álmaimban makacsul visszatérnek a következő jelenetek.
Magyarország establishmentje jelentős eseményre készül. Miután a cégbíróság bejegyezte a Magyar Off-shore Lovagrendet, a köztársasági elnök a hivatalos állami protokoll szerint fogadja két méltatlanul elfeledett off-shore lovagját: a Kajmán-szigetekről erre az alkalomra hazatért, bár inkognitóját még mindig fel nem adó Kaya Ibrahimot és a Seichell szigeteken nagy tekintélyre szert tett Ioszip Totot; idegenbe szakadt, de szívükben magukat ma is magyarnak valló egykori honfitársainkat. Az ünnepélyes ceremónia fővédnöke Rogán Antal, az Országgyűlés Gazdasági bizottságának elnöke, a Fidesz frakcióvezető-helyettese, belvárosi polgármester, akit a hivatalos bejegyzés után – az off shore lovagok nemzetközi szövetségének ajánlására és a Playboy magazin sikeres lobbizásának köszönhetően megválasztottak a lovagrend magyarországi tagozatának nagymesterévé.
A ceremónia a Kossuth téren, az ország főterén zajlik. A Metro felőli bejáraton egy 300 lóerős, nyitott Audi Quattron megérkezik a két díszvendég: a narancs-színű lovagi palástot viselő Kaya Ibrahim és Ioszip Tot. A volánnál Lázár János ül. A Terrorelhárítási Központ kísérőkocsiján narancs színű lobogó leng, rajta a Petőfit dehonesztáló, jól ismert kampányszlogen: „Itt az idő!” A Fidesz frakciójának tagjai az Országház főlépcsőjéről "Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!" feliratú transzparenssel köszöntik a legendás off shorore lovagokat, akik a cabrióból vissza-integetve fogadják a kormánypárti képviselők üdvözletét. A tiszteletükre terített vörös szőnyegre lépve elsőként Rogán Antal mond rövid köszöntőt, amelyben legújabb törvényjavaslatának preambulumából Vespasiánus császárt idézi: „a pénznek nincs szaga” (Pecunia non olet). Bejelenti hogy – javaslatára – a Kormány létrehozta a „Közmunkás-lakókonténerek összkomfortosítását támogató Alapot”, amelybe az adóparadicsomokból hazatértek befizetéseire is számít. Bejelenti, hogy ennek ösztönzésére újabb törvényjavaslatot nyújt be, aminek célja, hogy az off-shore lovagrend tagjai adományaikat az adóalapjukból teljes mértékben leírhassák, ezért anyagi teher vállalása nélkül fejezhessék ki szolidaritásukat a havi 48 ezer forintot kereső közmunkásokkal.
Többeknek feltűnik, hogy a főlépcsőről hiányoznak a KDNP képviselői. Nem hivatalos értesülések szerint rendkívüli frakcióülést tartanak azzal a céllal, hogy a kormányszövetségen belül láthatóvá tegyék színtelen, szagtalan, álláspontjukat Rogán Antal időközben benyújtott újabb törvényjavaslatáról, melynek címe: A pénzmosodák hatékony működtetésének egyes erkölcsi vonatkozásai. A KDNP-frakció álláspontjának megfogalmazására Lukács Tamás, az Emberi jogi, kisebbségi civil-és vallásügyi bizottság vezetője tesz kísérletet. lllusztrációként felmutatja El Greco: Jézus kiűzi a kufárokat c. festményét, majd rezignáltan idéz névrokonától, Lukács evangelistától: „Atyám, bocsáss meg nekik, nem tudják, mit cselekszenek.”
Kaya Ibrahimnak és Ioszip Totnak eközben a köztársasági elnök átadja a „köztársasági érdemrend lovagkeresztje” kitüntetés polgári fokozatát. Rogán Antal diszkréten kéri tőle a végszavazáson még át sem esett törvényjavaslatának sürgős kihirdetését. E célból átnyújtja golyóstollát a köztársasági elnöknek, aki – az ügy sürgősségére tekintettel – már a Kossuth téren ellátja kézjegyével a dokumentumot. Ezt követően Kaya Ibrahim és Ioszip Tot – Rogán Antal, a lovagrend nagymestere kíséretében - a köztársasági elnök oldalán ellép a tiszteletükre felsorakozott Fidesz-frakció előtt, melynek tagjai közül többen maguk elé mormolják: tulajdonképpen ki vezeti ezt az országot? És hová? Hol van például Matolcsy? Van nekünk egyáltalán pénzügyminiszterünk?
Jelen van számos állami vezető. Itt van Domokos László, a Fidesz-KDNP számvevőszékének független elnöke, aki Dél-Afrikai és Abu-Dhabi látogatása után most a Kajmán szigetekre készül, hogy megpróbálja felolvasni fonetikus angolra átírt előadását a korrupciós kockázatokról. Az Alkotmánybíróságot Balsai István képviseli. Más előkelőségekkel együtt ők is hivatalosak arra az állófogadásra, amit a köztársasági elnök ad. A meghívón az állófogadást ezúttal két „l” lel írták. A pohárköszöntő után Répássy államtitkár rövid tájékoztatást ad a bürokrácia és a korrupció elleni intézkedésekről, melyek eredményeképpen Európa legkorruptabb országainak listáján már csak Oroszország előzi meg Magyarországot. Bejelenti, hogy a Kormány elkötelezett egy szigorú, "költséghatékony" állami gazdálkodásban, ezért nem tizenöt, hanem csak nyolcmillió példányban küld ki újabb kérdőívet a választópolgároknak, amelyben ismételt szociális párbeszédet kezdeményez . Ezúttal azt tudakolja, hogy a közmunkák finanszírozásának milyen esélyt adhatnak az adóparadicsomokból amnesztiával hazacsalogatott vagyontárgyak és osztalékok. Számít arra, hogy válaszadásra a címzetteknek legfeljebb a 10%-a fogja venni a fáradságot, és azt sem rejti véka alá, hogy a válaszok előre tudhatók. A direct mail eljárással szervezett szociális konzultációt mégis gazdaságosnak ítéli, hiszen alig másfél milliárd forintból kihozható, a minisztérium pedig az ennél két nagyságrenddel olcsóbb reprezentatív mintavételi eljárást egyébként sem ismeri. A fogadás végén a Bankszövetség elnöke az off-shore lovagrend nagymesterének átnyújtja a devizahitelesek törlesztési moratóriumának feloldását követően húszezer tétellel kibővült ingatlankínálati listát.
A ceremóniát díszelőadás zárja a Nemzeti Színházban, amelynek repertoárjára felkerült de Sade márki Sodoma 120 napja c. művének dramatizált változata Alföldi Róbert rendezésében. A statisztériát a nemzetközi melegfesztivál résztvevői közül toborozták. A centrális erőtérbe tartozó állami vezetőknek a díszpáholyokban foglaltak helyet, de a diszkrét világításban nem látszik, kik és hányan jöttek el. A média részéről a Magyar Nemzet, a Magyar Hírlap, valamint a Hír Tv és az Echo Tv tudósítója kapott meghívást. Az előadás első szünetében L. Simon László dedikálja legújabb verseskötét, Lázár János pedig bejelenti, hogy Kaya Ibrahimot és Ioszip Tot-ot Hódmezővásárhely díszpolgárává avatják. A második szünetben Rogán Antal exkluzív interjút ad a Playboy-magazinnak. Elmondja, hogy KISZ-titkár korában maga sem gondolta volna, később mennyi mindenhez fog érteni. Mivel nem tud olyasmit javasolni, amit a kormányoldal ne szavazna meg, benyújtja a lovagrend jogi kabinetje által kidolgozott újabb törvényjavaslatát A duális pénzügyi kormányzási alternatíva fülkeforradalom után címmel. Értesülvén erről Babák Mihály kétperces hozzászólásra jelentkezne, de közlik vele, hogy a (leendő) vezér szónoklata után ez nem lehetséges. Babák ezt tudomásul veszi, és megjegyzi hogy észrevételeivel majd napirend után fogja boldogítani a hallgatóságát.
Itt tartottak az álomképek, amikor felriadtam: a levezető elnök engem szólított a hozzászólásra.